1 | 2

Mikrodomy to budynki stawiane w dowolnej technologii. Z uwagi na to, iż do postawienia małego domu nie trzeba mieć pozwolenia, tego typu rozwiązanie stanowi coraz większy obiekt zainteresowania. Dotyczy to szczególnie młodych rodzin, które widzą w mikrodomach doskonałą alternatywę od mieszkania na kredyt w dużym mieście. W tym artykule dowiesz się jakie są ceny małych domów oraz jakie są aspekty formalne konieczne do spełnienia podczas jego budowy.

Rosnące ceny mieszkań doprowadziły do coraz większego zainteresowania metodami alternatywnymi, jeśli chodzi o organizację przestrzeni życiowej. I tak na rynku pojawiły się domki mobilne, niekiedy nazywane holenderskimi, które są sposobem na łączenie funkcjonalności przyczep kempingowych z uzyskaniem komfortu bliskiego tradycyjnemu budownictwu. Jednocześnie dla obu form  jest to tak naprawdę ciekawa alternatywa.

Ruch promujący mieszkanie w mikro domkach to więcej, niż tylko trend architektoniczny. To przede wszystkim fenomen społeczny, stanowiący odpowiedź na nieskrępowany rozrost kultury konsumpcyjnej, który owocuje koniecznością powiększania przestrzeni życiowej. Zwolennicy tiny houses hołdują zupełnie innym wartościom – zdecydowanie bardziej wolą być, niż mieć. Co jeszcze wiemy o ich motywacjach, które przyniosły małym domkom taką sławę?